window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-QVZ97F96MG');

Ärevus ja hirm

26. veebruar 2024 Kategooriad: Isiklik areng Vaimne tervis

Tere olen 49a naisterahvas ja maadlen juba pikemat aega jubeda ärevusega ja hirmudega. Iga uus olukord, inimesed või kui pean kuskile minema ajab hirmu peale. Ei suuda isegi oma lähedastega tihti kohtuda. Seda nagu raske seletada, mida tunnen, pidev ärevuse tunne, süda hakkab peksma. Palvetan pidevalt selle eest, aga kuna mind suunati siia otsustasin kirjutada. Ehk suudab keegi nõu anda ja saaks abi, see kõik hakkab elu segama ja nii kurnav. Aitäh kui leiate aega vastata.

Tea Ausin

Psühholoog

Ärevus on kahjuks tuttav paljudele, ka kristlastele. On arusaadav, et see, mis Teie tervisega toimub, on väga häiriv ja väga hea, et otsite endale abi. Teete hästi, et palvetate, et Jumal aitaks. Palvetage kindlasti edasi ja küsige ka eestpalveid.
Ärevus on probleem, mille puhul keha ja mõtted reageerivad nii, nagu Teil seisaks ees midagi hirmutavat või ohtlikku, kui seda tegelikult ei ole. Ärevusetunne ja südamepekslemine on osa sellest reaktsioonist.
Põhjuseid, miks ärevus tekib, saab olla korraga mitmeid, nende hulgas on pikaajaline psühholoogiline pinge, tundlikult reageeriv närvisüsteem, täitmata vajadused – kui nimetada ainult mõnd võimalikku põhjust.
Kui soovite endaga toimuvat paremini mõista, siis üks hea veebilehekülg, kust lugeda, on https://peaasi.ee/arevushaired/ . Paljud inimesed saavad julgustust juba sellest, kui teavad, mida see probleem endast kujutab.

Ärevust saab ravida psühhoteraapia ja ravimite abil. Ravimeid saab määrata psühhiaater või perearst. Psühhoteraapiaks soovitan veel leida psühholoogi, keda usaldate ja kes kasutaks tõenduspõhiseid teraapiameetodeid, näiteks kognitiiv- käitumisteraapiat. On hea, kui saate samal ajal nii ravimeid kui psühhoteraapiat.
Teil võib olla vaja ka läbi mõelda, kas Teie põhivajadused ehk vaimse tervise vitamiinide vajadus on täidetud. Kui Teie elus on ülekoormust, siis ehk saate seda vähendada.

22. veebruar 2024