Kurvameelsus

6. detsember 2022 Kategooria: Vaimne tervis

Tere. Mul on mure. Olen viimase kahe kuu jooksul olnud väga kurvameelne ja poolteeselnud midagi ärevushoogude sarnast, ma ei teagi täpselt miks. Kogu olukord on juba üsna suureks läinud ja ma ei suuda enam Kristuses kindlust leida.

Karita Kibuspuu

Psühholoog

Tere! Soovitan väga pöörduda mõne psühholoogi, psühhoterapeudi või vaimse tervise õe poole, kes aitaks leida kurvameelsuse ja ärevuse võimalikud põhjused ning sobivaimad sammud olukorra parandamiseks. Ilma vestluseta on väga keeruline mõistada, millised elusündmused või olukorrad võiksid olla kurvameelsuse ja ärevuse taga. Meeleolu mõjutavaid erinevaid tegureid võib olla väga palju – alates terviseprobleemidest või hoopis liiga suurest koormusest ja ülejõu käivatest ootustest kuni leina ja üksilduseni.  Ka viimased aastad ühiskonnas toimuv (koroonaaeg, Ukraina sõda) on olnud inimeste vaimsele tervisele äärmiselt kurnav. Igal juhul on kaks kuud kestnud kurvameelsus juba piisavalt pikk aeg, et võtta ühendust ja konsulteerida vaimse tervise spetsialistiga. Üheks võimaluseks on pöörduda Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskusse, kus võtavad vastu kristlasest hingehoidja ja psühhoterapeudid.
Sõbralt Sõbrale Nõustamiskeskusse saab aega broneerida siit: https://sobraltsobrale.smartbron.ee
6. detsember 2022