Rahutus

6. september 2021 Kategooriad: Isiklik areng Vaimne tervis

Tere Olen 29-aastane ning oma elu päris pea peale elanud. Hirmud, lähedaste heakskiidu otsimine jne. Olen jõudnud järeldusele, et olen mentaalselt ja sisemiselt jäänud 15-aastaseks. Ei kontrolli oma emotsioone ega käitumist. Ei ole mu sees rahu ega tasakaalu. Ärritun kergesti, minus on ärevus ja ülemõtlemine. Tahan saada inimeseks. Tahan olla normaalne mees ja lasteisa. Mis mind aitaks, mis aitaks nüüd kasvule?

Tea Ausin

psühholoog

Olete juba midagi ette võtnud, et kasvada sellest 15-aastase olukorrast edasi. Te otsite vastuseid ja kirjutasite meile.
Tundub, et Teie minevikus on täitmata vajadusi. Võimalik, et Te pole saanud turvatunnet ja lähedaste heakskiitu, kui seda just vaja oli. Kui nii on, siis võib-olla oskate mõelda, mis jäi puudu ja mis põhjustel. Siia võib olla segatud raskeid tundeid nagu alaväärsus või süü või kahjutunne. Te pole küll enam 15-aastane, kuid tagasi vaadates võite näha, et varasemad vajadused annavad endast märku ja “laps teie sees” ootab julgustust, kindlustunnet.
Ärevus kujuneb sageli siis, kui kuhjub pikaajaline pingetunne ja stress. See on muudetav ja ärevus on ravitav, seega olete hästi teinud, et otsite lahendusi. Soovitan Teil otsida kontakti ja pikemaajalist koostööd mõne psühhoterapeudiga (kognitiiv-käitumisteraapia, vajadusel skeemiteraapia).
6. september 2021