window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-QVZ97F96MG');
Tekst

Hingehoid erinevates kontekstides, hingehoidja roll haiglas

30. detsember Kategooriad: Hingehoid Vaimne tervis

Autor: Kirsti Aalto. Kirik & Teoloogia, 04/2014

Hingehoidja roll haiglas, hingehoidja koht haiglas, hingehoidja ülesanne haiglas – see on maastik, mida nüüd üheskoos vaatleme. Roll ja ülesanne on lähedased, ent siiski eri asjad: rollist lähtuvalt kujunevad erinevad ülesanded. Roll eeldab selle kandjalt identiteeti, mille abil toimida. Soomes kogevad haiglavaimulikud, et nad töötavad „väljaspool leeri“. See tähendab lähetatud olemist, võõrast maastikku, kus tuleb õppida liikuma, olles teadlik oma erilisest ülesandest.

Tahan valgustada meie teemat nelja rolli kaudu: kuulaja, vaimuliku, koolitaja ja saatja rolli kaudu. Igaühte neist tuleb vaadata kolmest vaatepunktist: 1) personaliga tehtava töö vaatepunktist, 2) patsiendi vaatepunktist, 3) omaste ja lähedaste vaatepunktist. Üritan sellest joonistada pildi: puu, millel on juured ja neli oksa (= haiglavaimuliku rollid), igal oksal on kolm haru (personal, patsiendid, omaksed). Puu vajab kasvamiseks jõudu, vett ja toitu (usk, Jumal, armastus). Ja valgust: päikest (= lootus).

Loe lähemalt.