window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-QVZ97F96MG');

Probleemid perekonnas

22. november 2020 Kategooria: Peresuhted, paarisuhe

Jagan meie pere tragöödiat. Nimelt on mu vend homoseksuaalne, mis mind kristlasena väga häirib. Temaga sellel teemal rääkida ei saa, ta raevub ja muutub vägivaldseks. Ütleb, et tema ei ole seda soovinud. Viimasel ajal ilmnevad tal maniakaal-depressiivsed nähud ja ta on hakanud huvituma mustast maagiast ja okultismist. Ema on täielikus depressioonis, isa on alkohoolik. Minul on hakanud usk kõikuma. Üks koguduse liige soovitas mul rohkem palvetada, aga ma tunnen, et see ei aita ja keegi ei kuula. Vanatädi rääkis, et meie pere on ära neetud. Kas need asjad on võimalikud ja mida teha? Vanasti ma ei uskunud seda, aga nüüd hakkab iga aastaga tunduma et midagi on tõesti väga viltu. Liiga palju on kummalisi asju toimunud. Mida teha või arvata sellest?

Meego Remmel

Vaimulik

Tänu teile usalduse ja küsimuse eest sinuabi.ee keskkonda!

Saan aru, et tegemist on mitmetahulise probleemiga. Ebaterved suhted alkoholisõltlase peres viivad pahatihti lapsi, eriti aga poeglapsi, erinevate probleemsete käitumismustrite ja sõltuvusteni. Just see näib olevat juhtunud teie vennaga, kellel on raske säilitada emotsionaalset tasakaalu, eriti stressisituatsioonis. Olete usuinimene, kellel on koguduslik tugi ning teil on inimesi, kes soovitavad teil olukorra lahenemise eest kannatlikult edasi palvetada. Jeesus õpetas samuti palvetama ja mitte tüdima, kuna mõnedki palvevastused võivad viibida, kuna saabuvad alles aja möödudes, kui mingid meist endist sõltumatud asjaolud või suhted võtavad teise kuju (vt Lk 18:1-14).

Tõenäoliselt aitaks isa alkoholiravi ning ema depressiooni ravi. Mõlemad võivad julgelt pöörduda psühhiaatri poole, kes oskab arstina õige ravi doseerida või teraapiasse suunata. Tähtis, et nad ei jää oma murega üksi.

Venna südant ei võida hurjutamisega. Mida ta tõeliselt igatseb, on armastus, mida alkohoolikust isa pole tõenäoliselt suutnud jagada, ent mida ta on leidnud teiste meeste seltsis.

Needus on küll piibellik mõiste, ent mitte iga lahenematu probleem pole needuse tulemus. Needmine tähendab kellegi poolt teadlikult ja sihilikult teis(t)ele kurja manamist. Võib küsida, kas ja millal ning miks peaks olema keegi teid ära neednud, nagu vanatädi räägib? Needuse küsimusega võite julgelt oma pastori poole pöörduda, kes oskab kindlasti mõista, kas ja mis probleem on, ja vajadusel teie eest palvetada, et Kõigeväeline needusest vabastaks. Piibel ütleb, et “Kristus on meid needusest lahti ostnud, kui ta sai needuse meie eest” (Gl 3:13).

Viimselt lahenevad kõik mured täiel määral siis, kui inimesed vastavad Jeesuse kutsele ja jõuavad tema juurde: “Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise!” (Mt 11:28)

23. november 2020