window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-QVZ97F96MG');

Koroonaviirus ja küllakutse

24. mai 2020 Kategooria: Kristlase elu

Kuidas ära öelda sõbrannadele, kui nad tahavad, et ma tuleksin neile külla ja ööseks? Koronaviiruse oht pole veel möödas, sõbrannad ei karda ja ei usu seda, et nad võiksid nakatuda. Kui ütlen ära, siis nad süüdistavad mu poissi, et ta ei luba mul sõbrannadega koos olla. Olen alati pinges ja ärevuses, et mida pean sõbrannadele kirjutama, et nad ei solvuks ja ei hakkaks mu poissi rohkem vihkama.

Ilona Veike

Koolipsühholoog

Ilusat päeva sulle! Sinu küsimusest jäi minu jaoks kõlama kaks aspekti. Üks, et oled mures koroona pärast ja ei soovi seetõttu sõbrannade juurde minna ning teine on seotud sinu noormehega, kes tundub, et su sõbrannadele mingil põhjusel ei meeldi.

Sõpradega on selline lugu, et kui nad on su tõelised sõbrad, siis nad ka mõistavad su põhjendusi, isegi siis kui nad ise teisiti arvavad. Seega soovitan siiski sõpradega ausalt rääkida ning oma põhimõtteid selgitada.

Teine mure on keerulisem ja kirja teel selle teema arutamine oleks liiga pikk ja keeruline.

25. mai 2020