window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-QVZ97F96MG');

Jumalast kaugenev elukaaslane

22. jaanuar 2021 Kategooria: Peresuhted, paarisuhe

Vajan eestpalvet oma elukaaslase pärast, nimelt ta on Jumalast kaugenenud, ta ei taha/ei julge minuga koos palvetada, ta on kinnine sel teemal, kirikusse ta ei taha minna, sest on öelnud, et tal pole vaja kirikus käia, et Jumalaga suhelda. Olen tema pärast nii mures. Tahan temaga koos liikuda Jumala suunas, mul selline tunne nagu hingevaenlane oleks ta ära röövinud. Mida teha/öelda inimesele, kes kaugeneb Jeesusest?

Einike Pilli

Vaimulik ja teoloog

Kõigepealt, Su mure on väga tegelik ja põhjendatud. Eestpalve kirjelduses on ridade vahel aimdus, et mida innukamalt Sina Jumalat järgida püüad, seda enam tunneb Su elukaaslane ennast Jumalast kaugenemas. Põhiküsimuseks on, kuidas tema ise hakkaks tahtma seda, mida Sina tahad – liikuda Jumala suunas. 

Ma prooviks olukorda lahendada kahest suunast. Esiteks, palveta oma elukaaslase eest oma vaikses palves kogu innukusega. Teiseks, tõmba oma innukust tema usulisel innustamisel mõneks ajaks tagasi. Las Jumal teeb oma tööd. Armasta oma elukaaslast, anna talle ruumi ja kuula teda. Ilmselt on sellel olukorral põhjus(ed), mis on konkreetsemad kui hingevaenlase röövimistöö.  Tegutse võimalikult delikaatselt ja jäta talle õigus ka mitte rääkida. Kui ta teab, mida kristlane-olemiseks peab tegema, siis pole vaja seda talle korduvalt meelde tuletada. On olukordi, kus kannatlikkus koos palvega annab parimaid tulemusi. Jumalikku tarkust ja taevalikku armastust! Palvetan teie eest!

 

22. jaanuar 2021