window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-QVZ97F96MG');

Erinevad vajadused abielus

6. veebruar 2021 Kategooria: Peresuhted, paarisuhe

Olen sageli hädas kehva enesetundega (peavalu jm), arst arvab, et depressioon. Üks pikaaegne pingeallikas on mehe rahulolematus seksi vähesusega, aga ma ei jaksa seda talle piisavalt võimaldada. Niigi olen juba palju seda teinud tema pealekäimise pärast ja et on levinud suhtumine, et mehed vajavadki väga seksi. Teisalt olen ka palju keeldunud, sest ei jaksa. Mees on proovinud vahel endaga võidelda, aga palju ka tegelenud igapäevaselt eneserahuldamisega (+porno jm abivahendid). Mulle on see viimane vastumeelne. Mees on jõudnud meeleheitele, mina olen stressis...  Lahku ei taha kumbki minna. On koolieas lapsed. Vahel tundub mulle, nagu oleks Jumal siin meeste (suurema seksivajadusega inimeste) poolel (1Kr 7). Aga mis siis, kui naine (väiksema vajadusega pool) ei jaksa ja tema vaimsed-vaimulikud-emotsionaalsed vajadused on täitmata?  Ma omalt poolt tahaks rohkem koos vaimulike teemadega tegeleda, aga meil kipuvad olema erinevad arvamused ja ta on sageli kriitiline kristlaste suhtes. Kuigi peab ka end kristlaseks.   Kes (nii ameti poolest kui konkreetselt nimeliselt) võiks sobida appi nende küsimustega tegelema?  (Kes saaks aru mõlemast poolest)

Mari Vahermägi

Hingehoidja, kaplan, vaimulik

Alustuseks tahaksin Sind väga tunnustada, et oled julgenud kirjutada otse, avameelselt ja püüdnud olla objektiivne. See on lootust lisav algus lahenduste poole.

Sinu kirja lugedes näen, et oled silmitsi lisaks isiklikele tervisehädadele ka pingete kuhjumisega oma abielus, oled sellest kõigest väsinud, ning ei tea enam kuidas edasi minna. Lisaks on Sul tekkinud mitmeid vaimulikke küsimusi.

Kirjutad, et üheks suureks pingeallikaks on teie seksuaalelu, milles oled püüdnud täita oma rolli, nii nagu sellest aru saad. Samas tundub mulle, et sellest on kadunud rõõm ja nauding, eriti Sinu jaoks. Näen, et olete mehega mõlemad püüdnud üksteist mõista ja võimaluste piires ka vastu tulla, aga pole jõudnud rahuldavate lahendusteni ning seetõttu seks pigem tekitab kui maandab pingeid teie (abi)elus.

Lisaks puudutad teievahelise suhtlemise probleeme.

Seda kõike on väga palju ning pole ime, et pingete kuhjumine on hakanud mõjutama Sinu tervist. Selles mõttes ongi tegu kriitilise seisuga.

Tundub, et olukorra põhjuste üle juureldes näed põhilisena teie erinevaid vajadusi. Olen Sinuga nõus, kuid arvan, et lisaks erisuste ning vajaduste teadvustamisele ja aktsepteerimisele, tuleks minna veelgi sügavamale: suhtumiste, uskumuste ja motivatsiooni juurde. Eesmärgiks oleks jõuda nende (armastuse) jõuallikate juurde, mida Jumal on abiellu pannud ning õppida kasutama kogu taevast varustust.

Praktikas tähendaks see mitut kohtumist kõigepealt Sinuga ja edaspidi võibolla ka teie mõlemaga koos. Arvan, et kirja teel ei ole lihtsalt võimalik kõike nii põhjalikult käsitleda. Aga Sa oled oma kirjaga teinud hea alguse, oled asunud võitlema oma abielu eest ja mina olen omalt poolt valmis koos Sinuga /teiega seda teekonda jätkama. Olen paari- ja perenõustamise aastakümmnete vältel näinud, et kui üks abikaasadest on valmis võitlema, võivad olukorrad Jumala abiga oluliselt muutuda. Sest Jumal ise tahab, et abielu oleks õnnistuseks.

Loomulikult võid valida ükskõik millise nõustaja nt Sinuabi spetsialistide hulgast.