window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-QVZ97F96MG');

Edu võti

12. august 2020 Kategooria: Kristlase elu

Mis on edu võti? Kui edukas võiks kristlane olla?

Valdur Rosenvald

Psühholoog

Edu on võimalik defineerida väga mitmel moel. Mõne jaoks tähendab edukas olemine seda, kui ta ettevõte teenib aastas vähemalt miljon eurot puhast kasumit. Teine arvab, et edu on saavutatud siis, kui ta lõpetab ülikoolis magistrikraadi cum laude. Kolmas arvab, et ta on edukas siis, kui ta lapsed korralikult käituvad.

Piibli järgi peaks kristlane olema väga edukas ja seda eriti patuga võitlemisel. Kui arvestada, et meie maapealne elu lõpeb üsna kiirelt, aga ees ootab igavene elu, siis tõeline edukus seisneb selles, et osata valmistuda tulevaseks eluks. Piibel annab palju juhtnööre, kuidas seda teha. Samas usun, et Jumal tahab, et oleksime edukad ka karjääris, akadeemilises elus ja perekonnas ning oleksime samal ajal tänulikud Jumalale, kes meile kõike seda võimaldab. Oluline on sealjuures, et meie elus ei saaks ükski neist esimest kohta. See kuulub vaid Jumalale. Motivatsioon, visioon ja puhas töö on kindlasti suur osa edu võtmest.

13. august 2020