window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-QVZ97F96MG');

Alkoholi sõltuvus ja depressioon

24. mai 2021 Kategooriad: Isiklik areng Peresuhted, paarisuhe

Tere! Mul on mure oma abikaasaga, nimelt ta on alkoholi tarvitaja juba palju aastaid. Kui ta jäi me tütrekest ootama, oli mu naine väga tubli ega tarbinud tilkagi alkoholi ning toitus tervislikult ja tegi mõõdukalt trenni, et sünnitus oleks kergem ja sünniks terve laps. Kõik läks ilusti ja laps sündis väga kergelt ilma probleemideta. Varsti kui rinnatamine hakkas lõppema, hakkas mu naine uuesti veinitama. See tõi endaga kaasa mitmeid probleeme. Armastan oma abikaasat ja hoolin temast ning soovin, et ta vähem jooks. Ta ise tunnistab, et on sellest sõltuvuses aga ette võtta ei suuda midagi. Tihti ta tahab ja palub, et ma poes käies ostaks veini ka ning kui ma ütlen, et ma ei tahaks ja ei soovi veini osta, siis ta solvub mu peale ja ütleb, et nii ei aita ma kuidagi alkoholismist lahti saada! Ma ei tea ega oska mida teha. Oleme rääkinud sellest ja naine ütleb, et ta püüab sellega tegeleda. Tal ei tule see kuidagi välja. Oleme kristlased ja ma olen palvetanud tema eest. Palun nõu ja eestpalveid.

Viljam Borissenko

Nõustaja

Tere

Saan aru, et viimaste aastate jooksul on olnud erinevaid aegu teie perekonnas ning kirjast paistab samuti, et teie abikaasal on võimekust ja suutlikust vajadusel loobuda alkoholist. Kirjutate ka, et armastate oma abikaasat ning soovite omalt poolt teha kõik, et abikaasa saaks lahti veinijoomise harjumusest. Sellest kuuldub, et teil on palju lootust muuta tänast olukorda.

Tavaliselt nõuab ühe abikaasa alkoholi tarvitamisest loobumine mõlema poole elumuutust, mis võib tunduda ebaõiglane kaasale, kellel pole probleeme alkoholi tarvitamisega (vähemalt kuritarvitamisega). Kogu perekond kannatab selle harjumuse all ning samuti on kogu perekonna käes, peamiselt küll täiskasvanud perekonna liikmete, vabanemine sellest harjumusest. Tavaliselt alustatakse joomisega, et tuimestada midagi (valu) enda sees. Olgu siis selleks üksindus, häbi, süütunne vms. Üle aja saab joomisest harjumus, mille põhjust on juba raske määratleda. Kui tegeleda põhjustega, siis on lihtsam inimesel loobuda ka alkoholist. Te saate oma argielu muutustega mõjutada oma abikaasa elumuutusi.

Teiseks oluliseks suunaks on abi otsimine spetsialistidelt ning selles võtmes oleks vajalik teie mõlema osalus selles protsessis. Mitte suunata abikaasat teraapiasse või ravile, vaid olla ise kaasas selles protsessis. Muutus ja vabadus on teie mõlema sepistada. Ise, oma tarkuse ja plaanidega on väga keeruline, kui mitte võimatu, seda mustrit muuta. Sinuabi leheküljel on ka erinevaid spetsialiste, kelle poole pöörduda.

Usun, et Jumalal on lahendused selle olukorra tarvis.

24. mai 2021