Suhted õdede ja vanematega

29. märts 2021 Kategooria: Peresuhted, paarisuhe

Tere. Meil on peres kaks last. Mina 30 ja õde 21. Ma ei saa õega üldse läbi. Sest ta ei tee kodus kunagi midagi, ainult istub oma toas ja on arvutis. Ja vanemad hoiavad ainult teda. Mina käin ise tööl, oman autot ja kasvatan last. Aga tema ei tee midagi. Ainult käib ja targutab. Võibolla nii on kole öelda, aga ma tõesti vihkan teda. Kõik on tema poolt kogu aeg tunnen, et olen kodus nagu mingi teenija, kes teeb süüa, koristab jne. Lisaks oskab mu õde vanematele pugeda. Selline olukord ajab vägagi närvi. Mida teha? Ma enam ei suuda.

Annely Kaasik

Psühholoog

See olukord kodus on tõesti pingeline. Sul on väga suur koormus, oled enda peale võtnud ka palju kodutöid. Kas sa oled oma mõtetest ja sellest, mida tunned, teiste pereliikmetega rääkinud? Kuidas nemad seda olukorda näevad? Mis lahendusi nemad välja pakuvad, et kõigil oleks kodus meeldiv? Kirjast ei selgu, kui suur on teie elamine, et kõik sinna koos elama mahute. Kas oled mõelnud endale päris oma kodu vaadata, kus oma lapsega elada? Kui see ei ole võimalik, siis on vaja tekkinud olukorra üle koos perega arutada ja leida kõigile sobivad lahendused, sest sellises pingelises õhkkonnas on kõigil halb elada. Kui rahulikult rääkida ja teisi mitte süüdistada, siis on võimalik jõuda koos heade lahendusteni.
Selliste pereprobleemidega tasub pöörduda perenõustaja vastuvõtule, et seal pikemalt vesteldes jõuda lahendusteni.
Ole väga hoitud!