Andestamine isale

9. märts 2021 Kategooria: Kristlase elu

Tere! Mida teha kui tunnen, et ma ei ole Jumala armastust väärt, kuna olen teinud nii palju halbu tegusid. Tunnen, et minu tegudele ei ole andestust. Mu pärisisa vägistas mind kui olin 8ne. Tänaseks olen Talle andestanud ja me suhtleme. Mida teha kui inimesed ei pea seda andestust ja suhtlemist õigeks?

Mari Heina

psühholoog

Tänan, et kirjutate.

Teie kirjast saan aru, et paljude halbade tegude tõttu on Teil tunne, nagu ei vääriks Te Jumala armastust.

Ma jätaksin väärimise  Jumala enda otsustada. Olen mõistnud, et kõik inimesed, kes on oma halbadest tegudest aru saanud, neid endale tunnistanud ning mõttes andeks palunud, väärivad Jumala armastust. Seda enam, kui nad nüüd püüavad halbadest tegudest hoiduda.

Andestus, andestamine tähendab laiemas mõttes mõistmist, aga ei ole kindlasti tehtud tegude õigeks mõistmine või nende aktsepteerimine.

Usun, et isale andestamine on olnud väga tõsine samm, mida pole olnud kerge astuda. Andestus, nagu  viha ja paljud muudki tunded on meie sees ja teistele ei lähe need eriti korda (mina võin armastada, vihata või andestada, aga teised ei tunne seda). Kui viha ehk halvad tunded on negatiivsed ja seotud sageli lammutava energiaga, siis andestamine on positiivne ja  meid hea energiaga toetav ning Jumalale meelepärane. Meie Isa Palve viies palvegi ütleb:
Ja anna meile andeks meie võlad, nagu meiegi andeks anname oma võlglastele, mille seletus on:

Me palume selles palves, et Isa taevas ei vaataks meie pattude peale ega lükkaks seda palvet nende pärast tagasi, sest me ei vääri seda, mida me palume, ega ole seda ka ära teeninud; vaid et ta annaks seda kõike meile armust, kuna me teeme iga päev palju pattu ja oleme väärt ainult karistust. Sellepärast me tahamegi omalt poolt tõemeeli ja südamest andeks anda ning head teha neile, kes meie vastu on patustanud.

Saan ka kirjast aru, et inimesed ei pea Teie andestamist ja patustanud inimesega suhtlemist õigeks. Abi oleks, kui Te ise ka neile inimestele andestate. Pole midagi parata, kui nemad ei mõista andestust ega suuda lahti lasta vihatundest enda sees.

Kui Teie andestate ja olete valmis leppima olukorraga, mida Te praegu muuta ei saa, siis usun, et Jumal on Teiega.

Kui tunnete vajadust pikemalt armastuse ja andestuse teemadel arutleda, soovitan pöörduda otsekontaktis psühholoogi vastuvõtule, et süvitsi vestlust arendada ning oma tunnetega hea kontakt saavutada. Praegu on seda soovitav teha kaugvastuvõtuna Skypis või Zoomis.

Olge hoitud ja armastatud!